ΜΕΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ: Οι “τελικοί” της… παράτασης!

Οι κακές καιρικές συνθήκες των δύο περασμένων εβδομάδων ανέβαλαν τις αναμετρήσεις των Μικτών Ομάδων της Ξάνθης με τις αντίστοιχες της Καβάλας, που θα γινόταν στο Ενωσιακό γήπεδο της Ξάνθης, Έτσι πήραν παράταση οι «τελικοί» των ομάδων του Τόλη Κουτρουλού, αφού την Τετάρτη που θα αγωνιστούν θα γνωρίζουμε σε μεγάλο βαθμό, αν τόσο η Νέων, όσο και η Παίδων θα έχουν κάνει το μεγάλο βήμα για την κατάκτηση της πρωτιάς. Παίζοντας με αντίπαλο την Καβάλα έχουν καλές αναμνήσεις για φέτος μια και οι Νέοι είχαν επικρατήσει στα Αμισιανά Καβάλας με 1-2 με τον Αραμπατζή να κάνει την ανατροπή στο γκολ του Δερμιτζάκη και να υποχρεώνουν τους τότε γηπεδούχους στη μοναδική ήττα και ταυτόχρονα απώλεια βαθμών μέχρι τώρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΚΑΒΑΛΑ 9 (7-5)
  2. ΞΑΝΘΗ 7 (11-4)
  3. ΕΒΡΟΣ 7 (8-5)
  4. ΘΡΑΚΗ 0 (3-15)

Από την άλλη πλευρά οι Παίδες με δύο γκολ του Βασίλη Πιστικού στο δεύτερο ημίχρονο είχαν επικρατήσει με 0-2 και κρατούν την τύχη στα χέρια τους για το θέμα της πρωτιάς. Σίγουρα τα παιχνίδια έχουν το δικό τους βαθμό δυσκολίας μια και η Καβάλα προηγείται στους Νέους ενώ στους Παίδες μπορεί να βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας αλλά διαθέτει την κορυφαία επίθεση μέχρι τώρα σε αυτόν τον όμιλο. Το δύσκολο βέβαια έχει να κάνει και με το γεγονός ότι όχι μόνο δεν υπήρχε αγωνιστική δράση το προηγούμενο διάστημα αλλά ήταν δύσκολη κι αυτή ακόμη η προετοιμασία με τις συνεχείς βροχές και την κακή κατάσταση των αγωνιστικών χώρων.