NL1: Γέφυρα – Λεύκιππος 77-61

Την ήττα με 77-61 γνώρισε στη Γέφυρα το Σάββατο το απόγευμα ο Λεύκιππος Ξάνθης που ήταν η 2η συνεχόμενη για την ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη στις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 7 πόντους (19-12), στο ημίχρονο με 13 (44-31) με τον Λεύκιππο να βγάζει αντίδραση στη συνέχεια (57-57 στο 3ο δεκάλεπτο) αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι με ένα εξαιρετικό 4ο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 20-4 πανηγύρισαν την δεύτερή τους νίκη, έχοντας κάνει και ρεπό.

Δεκάλεπτα: 19-12, 44-31, 57-57, 77-61

ΜΓΣ Γέφυρας: Χρυσόπουλος 16(2), Καλαϊτζίδης 9(3), Φόρογλου 20(5), Σιώπης 11(3), Μαλανδρής 3, Πολυμένης 4(1), Τσιροπούλης 5(1) Δαριβιανάκης,  Ντίαθ 4, Κελεσίδης 5(1), Παππάς Στράτος.

Λεύκιππος Ξάνθης: Καλαμπάκας 8(1), Κατσαμούρης 12(2), Παλλάκης 3(1), Μητρόπουλος 11(2), Μακαρατζής 4, Γιάκουλας 2, Πρέλεβιτς 2, Μπουτσακτσή 10, Κουρτίδης 6, Διαμαντής 3, Παπαδήμας, Βασαλάκης.

ΧΑΝΘ και Φίλιππος Βέροιας συνεχίζουν το νικηφόρο σερί τους και οδηγούν την κούρσα της κανονικής διάρκειας…