Γ! ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Τέσσερα από τα εννιά παιχνίδια του Α’ Ομίλου δεν είχαν γκολ στη Γ! Εθνική ενώ στα υπόλοιπα πέντε είχαμε τρεις άσσους και δύο διπλά.

Ο Άρης Αβάτου αν και προηγήθηκε στον εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Χρυσούπολης με την κεφαλιά του Κουτσούμπα προς την λήξη του α’ μέρους, εν τούτοις δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από τον Νέστο. Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή στην επανάληψη με τον Σέα να ισοφαρίζει, τον Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού να κάνει την ανατροπή και τον Θωμαΐδη στο πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα. να διαμορφώνει το τελικό 3-1. Ο Άρης προς το τέλος έμεινε και με 10 παίκτες.

Η μοναδική ομάδα που έκανε το 2Χ2 είναι ο Απόλλωνας Κρύας Βρύσης. Βέβαια το πέτυχε αυτό δύσκολα, καθώς σε μία από τις τελευταίες φάσεις με τον Καράμπελα έκανε το 2-1 στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης. Στο φινάλε βρήκε αποτέλεσμα και ο Πανθρακικός φεύγοντας με το διπλό από την Αλεξανδρούπολη που ισοφάρισε στο 85′ με πέναλτι (1-1) για να κάνει ο Λαρέα στις καθυστερήσεις το τελικό 1-2.

Σπουδαίο διπλό με γκολ του Τζελίδη που σκόραρε για 2η σερί αγωνιστική για τον Ηρακλή επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Κιλκισιακού με τον Ποσειδώνα που έγινε το Σάββατο με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κακουλίδη προς το τέλος.

Γ! ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 2η Αγωνιστική ΣΚΟΡ
ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ 0-0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ 0-1
61′ Τζελίδης 0-1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ – ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ 2-1
10′ Τσερρίκου 1-0, 54′ Χατζηλιάδης 1-1. 90+’ Καράμπελας 2-1
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 3-1
42′ Κουτσούμπας 0-1, 52′ Σέα 1-1, 73′ Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού 2-1, 89′ Θωμαΐδης 3-1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΑ 1-0
25′ Πλαστουργός 1-0
ΑΟ ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΠΑΟΠ Ν. ΑΜΙΣΟΥ 0-0

ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ 0-0

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1-2
61′ Σαραντίδης 0-1, 85′ Πατσιώρας Κ. (π.) 1-1, 90+’ Λαρέα 1-2
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ – ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 0-0