Μεικτές ομάδες: Πρόκριση μέσω 2ης θέσης ψάχνουν οι Νέοι – Ήττα με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τους Παίδες

Η ομάδα Νέων της ΕΠΣ Ξάνθης κέρδισε για δεύτερη φορά με διαφορά δύο γκολ της ΕΠΣ Θράκης και είναι στην 2η θέση και στους 10 βαθμούς. Κάτι που σημαίνει ότι θα παλέψει για την πρόκριση στην Β’ Φάση διεκδικώντας το εισιτήριο μέσα από την διαδικασία των τριών καλύτερων δεύτερων ομάδων από τους ομίλους 1 έως 12, ψάχνοντας τη νίκη στην τελευταία αγωνιστική με τον Έβρο εκτός έδρας.

Το παιχνίδι που έγινε την Τετάρτη στη Γενισέα οι παίκτες του Τόλη Κουτρουλού το “τελείωσαν” νωρίς με δύο γρήγορα γκολ του Μπιζάνη και του Αβραμίδη που έκαναν το 2-0 στα πρώτα 13 λεπτά “κλειδώνοντας” τη νέα επιτυχία.

ΕΠΣ Καβάλας – ΕΠΣ Θράκης

Ήττα στο φινάλε για την Κ-14 της ΕΠΣ Ξάνθης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων. Στο δημοτικό γήπεδο της Γενισέας, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν τρεις φορές στο σκορ, σημειώνοντας το τελευταίο και νικητήριο τέρμα τους με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Πετρόπουλος με πέναλτι και Καμίλης είχαν ισοφαρίσει διαδοχική για την ομάδα του Τόλη Κουτρουλού. ΕΠΣ Έβρου και ΕΠΣ Καβάλας προχωρούν στην επόμενη φάση με την 6η αγωνιστική να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

ΕΠΣ Έβρου – ΕΠΣ Καβάλας 3-1

ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Θράκης 2-3