ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Ο Άρης Πετεινού είχε το ρεπό του την Κυριακή ενώ στα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Στο 30′ ο Ηρακλής Αμμουδιάς πήρε προβάδισμα στον Βώλακα με την κεφαλιά του Ζιάκα κι έκανε το 0-2 με τον Ζυγκερίδη στο 60′. Ωστόσο η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Δράμας αντέδρασε κι έκανε μια απίστευτη ανατροπή με το 3-2. Ο Στάικος με δύο γκολ – το δεύτερο με πέναλτι – μέσα σε 4 λεπτά 68′-72′ και με τον στόπερ Μποσκοψίου να δίνει τους βαθμούς της νίκης στο 91′ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ για μια ομάδα που έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα.

Με το 3ο γκολ του Κωνσταντίνου Κώστα στα μπαράζ ανόδου, η Νίκη Ευκαρπίας προηγήθηκε στην Ελευθερούπολη στο 36′ κάνοντας το 0-1 με τον Ορφέα να απαντά άμεσα (1-1) ισοφαρίζοντας με τον στο 38′ με πέναλτι του Βακιρτζή. Στο β’ μέρος (60′) ο Κώστας σημείωσε και πάλι δεύτερο γκολ στο ίδιο παιχνίδι (μετά το 2-0 επί του Άρη Πετεινού) δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στη Νίκη.

Ο Ορέστης Ορεστιάδας στο 37′ και το 61′ από τα 11 βήματα με τον Γιώργο Λαζαρίδη πήρε προβάδισμα στο σκορ κι έκανε το 0-2 στο παιχνίδι με τη Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου, για να γίνει το τελικό 0-3 με τον Τζελέπη στις καθυστερήσεις.