SL2: Η βαθμολογία μετά τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Έγινε εύκολο το τρίποντο του Ιωνικού από το τραγικό λάθος του Στεφανάκου στο 5ο λεπτό και στο τελικό 4-2 των πρωτοπόρων επί της Δόξας. Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού εκμεταλλεύτηκε την στιγμή του αγώνα και με τον Κάστρο άνοιξε το δρόμο για τη νέα επιτυχία που ήταν η 7η στη σειρά! Με τρεις παίκτες (Κάστρο 13, Ρόλε 4, Πλατέλλας 4) να έχουν σκοράρει τα 21 από τα 32 γκολ της ομάδας τους έφτασαν τους 43 βαθμούς πριν το ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας με τον Λεβαδειακό.

Στη Φιλιππούπολη, η ομάδα του Τζουζέπε Σανίνο βρήκε γκολ από τον πάγκο, καθώς ο Μπιανκόνι στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα σημείωσε το 0-1. Ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 88′ με το πέναλτι του Χατζή, όμως το νέο πέναλτι που έδωσε ο Τσακαλίδης στις καθυστερήσεις, έκανε τον Μπιανκόνι να σκοράρει και πάλι στο τελικό 1-2.

Οι δύο νίκες των πρωτοπόρων προσθέτουν έξτρα… άγχος στην Ξάνθη που μία μέρα πριν το παιχνίδι με τον Διαγόρα βλέπει το -11 από την κορυφή και το -6 από την 2η θέση.

14:4520ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ1-2
61′ Μπιανκόνι κεφ., 88′ Χατζής (πέναλτι) 91′ Μπιανκόνι (πέναλτι)
ΣΑΒΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ4-2
5′ Κάστρο (πλασέ), 23′ Ρόλε (σουτ), 66′ Νιασέ (κεφαλιά), 70′ Κάστρο (σουτ), 82′ Κόντος (κεφ.), 90′ Κόντος (πλασέ) 4-2
ΚΥΡΤΡΙΚΑΛΑ – Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣERTSPORTS3
Δ: Τσιοφλίκη Ανδρομάχη (ΕΠΣ Λάρισας)
Β: Σάββας (ΕΠΣ Σερρών) – Φραγκούλης (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)
4ος: Μπεκιάρης (ΕΠΣ Καρδίτσας)
ΚΥΡΑΟ ΞΑΝΘΗ – ΔΙΑΓΟΡΑΣΕΡΤ 3
Δ: Κουκούλας Παναγιώτης (ΕΠΣ Λέσβου)
Β: Κάλλης (ΕΠΣ Αν. Αττικής) – Αρμακόλας (ΕΠΣ Κυκλάδων)
4ος: Τσιάρας (ΕΠΣ Καβάλας)
ΚΥΡΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣERTSPORTS
Δ: Τζαμουτζαντώνης Π. (ΕΠΣ Χίου)
Β: Μποζατζίδης (ΕΠΣ Μακεδονίας) – Παγουρτζής (ΕΠΣ Πειραιά)
4ος: Ντάουλας Φ.(ΕΠΣ Δυτ. Αττικής)
ΚΥΡΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΧΑΝΙΑERTSPORTS 2
Δ: Τσετσίλας Κ. (ΕΠΣ Γρεβενών)
Β: Λιοντος (ΕΠΣ Ηπείρου) – Τοροσιάδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

12  Α.Ε. Καραϊσκάκης  12  19  2  6  11  11  29
Β: Βαθμοί, Α: Αγώνες, Ν: Νίκες, Ι: Ισοπαλίες, Η: Ήττες, Γ/Υ: Γκολ υπέρ, Γ/Κ: Γκολ κατά