Region’s Cup: Ματσάρα με ανατρεπτική Ξάνθη! (pics)

Το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο Οφρυνίου, η ΕΠΣ Ξάνθης αντιμετώπισε για την 2η αγωνιστική του ομίλου της την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Μακεδονίας. Οι παίκτες του Τόλη Κουτρουλού στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκαν το 0-1 από το σουτ Ράνχια αλλά στην επανάληψη κατάφεραν με τους Κοτόπουλο (50′) και Μαυρόπουλο (59′) να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με 2-1. Ωστόσο, η αξιόμαχη ΕΠΣ Μακεδονίας ισοφάρισε με τον Κυριακίδη στο 69′, πριν ο Βασίλης Λαζαρίδης στο 83′ με πλασέ να διαμορφώσει το τελικό 3-2 μπροστά σε ένα αρκετά.. ξανθιώτικο κοινό, Πλέον οι νικητές έχουν 3 βαθμούς και με την ΕΠΣ Θράκης στην τελευταία αγωνιστική θα “παιχτεί” το εισιτήριο για τον τελικό!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πασχάλης Τρακαλιάνης (Καμπούρης – Κρυωνάς) της ΕΠΣ Σερρών.

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Μπουνταγκίδης Αλ., Σαρηγιαννίδης Αλ., Ταχτσίδης, Αλή Γκιουνγκιόρ (20′ λ.τρ. Τζαμπάζ Χαλήλ), Καραγκιόζης Ι., Μαυρόπουλος, Μπουνταγκίδης Ι., Σαρηγιαννίδης Π. (46′ Λαζαρίδης), Τουργαΐδης (63′ Γκέκας), Κοτόπουλος (74′ Κατσής).