Νίκη και τετράδα για τη ΧΑΝΘ του Ερμείδη…

Μεγάλη νίκη για την εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ (του Ξανθιώτη περιφερειακού Δημήτρη Ερμείδη) με 66-55, απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα όπως είναι ο Μαντουλίδης. Με την επιτυχία αυτή η ομάδα του Δημήτρη Παπαβασιλείου, εξασφαλίζει και μαθηματικά μια θέση στην τετράδα του πρωταθλήματος  και στο τελευταίο ματς με τα Αστέρια, θα διεκδικήσει την τρίτη θέση.
Το παιχνίδι είχε μεγάλες εντάσεις, με τους παίκτες της ΧΑΝΘ να είναι πίσω στο σκορ, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο με καταπληκτική άμυνα και πολλή ενέργεια κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν μια διαφορά δέκα πόντων στα τελευταία τρία λεπτά.

Δεκάλεπτα: 11-21, 29-32, 46-50, 66-55

Διαιτητές: Βασιλόπουλος Δ.-Κάρμπα

ΧΑΝΘ (Παπαβασιλείου): Καμπίτσης 16(1), Παπαζούδης 13(3), Φυλαχτός 12(2), Νούσιος, Χατζηβούρκογλου, Ερμείδης 7, Βελέντζας 5, Ντουπτσόγλου, Δούκας 2, Κουτσοκώστας 11, Μακούλης, Σαββίδης.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γεωργίου 3(1), Τσανακτσίδης, Πυδαράκης, Τζιοβάρας, Φόρογλου 1, Τσιριλάκης 12(1), Γκαβέζος 12, Γιαρτζάς, Γάκης 6(2), Κουτουξίδης 15, Γεωργιάδης 6, Καλόγηρος.

Πληροφορίες και φωτογραφία: tsiotras.blogspot.com