Football League : Αποτελέσματα και βαθμολογία !

Στο μεγάλο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League, Απόλλων Σμύρνης και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Η Ελαφρά Ταξιαρχία παρέμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα στην κατηγορία, χάρη στο γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Ντάσιος.

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή απέσπασε η Αναγέννηση Καρδίτσας. Η ΑΣΑ επικράτησε 2-0 του Αχαρναϊκού, ανέβηκε στους 16 βαθμούς και έχει δύο παιχνίδια λιγότερα. Ο Κρητικός με πέναλτι στο 45′ (το κέρδισε ο Τζέκος από τον Καραντασιάδη) έκανε το 1-0, ενώ στο 82′ ο Ντιατά με πλασέ “καθάρισε” το ματς για τους Θεσσαλούς.

Ο Παναιγιάλειος νίκησε 2-0 την Καλλονή στο Αίγιο και σκαρφάλωσε στην 8η θέση με 19 βαθμούς. Ο Κρητικός στο 65′ δέχτηκε τη μπαλιά από τον Τσιλιγκίρη και παρότι το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν δυνατό, νίκησε τον Μανιάτη που έκανε κακό υπολογισμό και έκανε το 1-0. Τη νίκη «κλείδωσε» στο 86′ ο Σκαρτσίλας και ενώ ένα λεπτό πριν ο Ρεπετσάς είχε χάσει απίστευτη ευκαιρία για την ισοφάριση! Η Καλλονή αγνοεί εκτός έδρας νίκη σε επίπεδο πρωταθλήματος από τις… 9 Νοεμβρίου 2014!

Η Καλλιθέα στο Ελ Πάσο υποδέχτηκε τον Πανελευσινιακό, αλλά δεν υπήρξε νικητής (0-0). Η ομάδα της Δυτικής Αττικής ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, αφού στο 85′ αποβλήθηκε ο Κασνέτση. Ίδιο αποτέλεσμα και στη Βόρεια Πιερία ανάμεσα σε Αιγινιακό και Πανσερραϊκό. Ο Αιγινιακός έμεινε για έκτο παιχνίδι δίχως νίκη, όπως και ο Πανσερραϊκός που μετρά τρεις ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες , ενώ παράλληλα έχει μηδέν ενεργητικό

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 11/2

Σπάρτη – ΟΦΗ 1-0 (81′ Ηλιόπουλος)

ΑΟ Χανιά – ΑΟ Τρίκαλα 1-0 (10′ Ρούνεϊ Βακενβάι)

Αγροτικός Αστέρας – Κισσαμικός 4-0 (11′ Γκότοβος, 17′, 34′ Γκέσιος, 72′ Φιλίπε)

Κυριακή 12/2

Παναιγιάλειος – Καλλονή 2-0 (65′ Κρητικός, 86′ Σκαρτσίλας)

Απόλλων Σμύρνης – Άρης 2-2 (53′ Αλμπάνης, 90’+1′ Ντάσιος – 14′ Ίλιτς, 33′ Ντούνης)

Καλλιθέα – Πανελευσινιακός 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός 2-0 (45′ πεν. Κρητικός, 82′ Ντιατά)

Αιγινιακός – Πανσερραϊκός 0-0

Πανθρακικός – Λαμία 0-3 (α.α.)