Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και παρουσιάζοντας ένα αξιόμαχο σύνολο η ποδοσφαιρική ομάδα της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ξάνθης, κατόρθωσε να κερδίσει σήμερα στο ΔΑΚ Ξάνθης την αντίστοιχη ομάδα της Α. Δ. Ροδόπης.
Η νίκη αυτή παίρνει πολύ μεγαλύτερη σπουδαιότητα, αν αναλογιστεί κανείς ότι πραγματοποιήθηκε απέναντι στην περσινή πρωταθλήτρια του θεσμού.
Τα τέρματα της ξανθιώτικης ομάδας μας σημείωσαν οι Τουμαντζίδης και Κολγκιώνης .
Αγωνίστηκαν οι: Χαϊδαρίδης, Δαλακούρας , Φίλος, Κουτρουλός, ( 70′ Ταξίδης ), Μπακάλογλου, Τερζάκης, Ιωαννίδης ( 80′ Δρόσος ), Ζουμπουλίδης, Κολγκιώνης, Κτίστης, Καραπαζαρλής.
![](https://xanthi-sport.gr/wp-content/uploads/2024/07/national-league1-768x432.jpg?v=1721894845)