Ορφέας και Καβάλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο γήπεδο του ΑΟΞ στην αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Γ! Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Καλλοβώκα στο 12ο λεπτό ενώ ο Ορφέας ισοφάρισε με προβολή του Μελισσόπουλου στο 20′. Σε μία αναμέτρηση που είχε τρεις κόκκινες κάρτες, δύο για τους γηπεδούχους Μαλαδένη (28′) – Μελισσόπουλο (89′) και μία για τους Καβαλιώτες Κυζιρίδης (28′).
![](https://xanthi-sport.gr/wp-content/uploads/2024/07/national-league1-768x432.jpg?v=1721894845)